Art of Packaging 2017: Oto zwycięzcy!

Wielka Gala Finałowa właśnie dobiegła końca. Pragniemy serdecznie podziękować za wszystkie zgłoszone projekty oraz 11 wspólnych lat. Tymczasem mamy zaszczyt przedstawić Zwycięzców Konkursu ART of PACKAGING 2017:

 

Zwycięzca ART of PACKAGING Professional:

WAJDA

Kolekcja filmów Andrzeja Wajdy oraz materiały dodatkowe

Producent, projektant: Takt

Użytkownik: Cyfrowe Repozytorium Filmowe

Skrzynia pełna skarbów w formie wielkiej księgi w obwolucie, odzwierciedlająca filmową karierę Andrzeja Wajdy. To niezwykła podróż, splatająca Jego twórczość z literaturą, malarstwem i muzyką. Majestatyczna kolekcja obejmuje filmy, stanowiące przeważającą część dorobku wielkiego polskiego Artysty, jednego z najbardziej imponujących twórców światowej kinematografii. Forma wydawnictwa nawiązuje do kina, nacechowanego odwagą, dociekliwością, siłą i wysmakowanym rzemiosłem. Podróż przez filmowy świat Wajdy łączy w sobie wszystko, co w polskiej kulturze prawdziwe i jedyne w swoim rodzaju. Księga obrazuje dzieło życia Andrzeja Wajdy – człowieka – wielkiego Mistrza. Księga składa się z albumu zawierającego kolekcję 40 filmów, wytłoczonych na płytach DVD oraz książki.

 

Zwycięzca ART of PACKAGING Debiuty:

BABA JAGA

Zestaw ręcznie robionych mydeł

Autor: Laura Kolasińska

Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Głównym założeniem projektu jest podkreślenie ekologicznego i naturalnego aspektu produktów. Mydła Baba Jaga wytwarzane są ręcznie z olejów roślinnych i ziół, stąd też motywem przewodnim wdzięcznie zdobiącym cały zestaw są kwiaty i zioła polne, które w połączeniu z surową barwą tektury i papieru nadają całości harmonii, naturalności i elegancji. Dodatkowym atutem, w przypadku pojedynczych opakowań na mydła, jest ich utylitarny charakter, mianowicie wszystkie  części etykiety stanowią osobne elementy, co pozwala na dostosowanie do każdego mydła, niezależnie od jego rozmiaru czy składników receptury. Materiały użyte w projekcie to papier czerpany, kalka, tektura ekologiczna oraz sznurek jutowy, z którego powstała ręcznie robiona sakiewka na mydło pełniąca funkcję myjki do ciała.

 

Nagroda GOLDEN PIXEL:

SKARBY KONFEDERATÓW

Opakowanie na likiery i wódki

Zgłaszający, projektant i użytkownik: Benedictus Memes

Producent: Bruni Glass i Greg-Studio

Każdy produkt z serii „Skarby Konfederatów” jest połączeniem niepowtarzalnych smaków i szlachetnego wyglądu. Dostępne są w pojemności 500ml, w pięknych butelkach z włoskiego szkła, zamykane korkiem, zdobione elegancką etykietą. Likier Złoto Konfederatów zawdzięcza smak i kolor dzięki naturalnym składnikom, bez sztucznych barwników i aromatów. Ponadto zawiera drobinki 24-karatowego jadalnego złota, co miało wpływ na złote zdobienie etykiety frontowej. Z kolei wódki Noc i Moc Konfederatów posiadają minimalistyczne  i eleganckie etykiety, uszlachetnione lakierem oraz srebrną folią, nadając tym samym szyku i klasy tym wyjątkowym produktom.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Już niebawem przybliżymy sylwetki wszystkich laureatów konkursu ART of PACKAGING 2017.